Od 24. srpnja 2022. 15 mladih osoba iz Hrvatske i inozemstva volontira na otoku Krapnju. Kroz volonterske aktivnosti mladi doprinose lokalnoj zajednici obnavljajući stare suhozide, čisteći protupožarne puteve i informirajući javnost na otoku Krapnju o programima Europske unije i projektima mobilnosti koje se pružaju mladima.

Volonteri će u 14 dana volonterske aktivnosti imati priliku upoznati se međusobno, predstaviti vlastite zemlje iz kojih dolaze zainteresiranoj javnosti, te učiti Hrvatski jezik. Ovom prilikom pozivamo sve zainteresirane da sudjeluju na završnoj svečanosti koja će se održati 06. kolovoza 2022. godine na plaži Banj u Šibeniku. Svečanost predstavljanja rezultata projekta zakazana je za 20.00 sati kada će volonteri predstaviti zainteresiranoj javnosti što su sve napravili tijekom svog volonterskog iskustva u Hrvatskoj.

Navedeni projekt ”Green Island” provodi ekološka udruga ”Zajedno za Krapanj” a sufinanciran je sredstvima EU kroz program Europske snage solidarnosti.