Projekt „Podrškom do zajedništva“ Udruga za znanost i obrazovanje „Scientia populo“ provodi u partnerstvu s hrvatskim zavodom za zapošljavanje i centrom za socijalnu skrb „Knin“.

Krajnji korisnici su izrazili zadovoljstvo vezano uz uljudnost i pristojnost žena koje im pomažu , te kvalitetu pruženih usluga i korisnost projekta. Naglasili su pozitivan utjecaj pružene usluge na kvalitetu njihova života. Osim pomoći u kućanskim poslovima, naveli su da im razgovori s djelatnicom olakšavaju bol te da se osjećaju sigurno znajući da će ih djelatnice posjetiti.

Starije i nemoćne osobe nerijetko su usamljene i ovisne o drugima, zbog čega posebno cijene ljubaznost i velikodušnost djelatnica. Jedan običan razgovor dovoljan im je da donekle popuni prazninu s kojom se svakodnevno suočavaju.

Krajnji korisnici prepoznaju trud i rad zaposlenica, iznimno cijene njihovu pomoć i razgovore uz koje im uljepšavaju život i smanjuju osjećaj samoće.

Ukupna vrijednost projekta iznosi 1.506.872,00 te je sufinanciran iz Europskog socijalnog fonda.

Sadržaj ovog članka isključiva je odgovornost udruge za obrazovanje i znanost „Scientia populo“ Knin

Sccientia-populo-KninhzzCentar-za-socijalnu-skrb-KninMinistarstvo-rada NOVO