Udruga mladih „Mladi u EU“ u sklopu projekta „TOČKA- Info centar za mlade“, koji provodi u partnerstvu sa Udrugom osoba s invaliditetom „Sv. Bartolomej“ iz Knina, organizirala je predavanje na temu „Kako provoditi slobodno vrijeme na kvalitetan način“.

Predavanje se održalo u prostoru Osnovne škole Vodice dana 19.02.2015., a održano je na način da je svaki školski sat predavanje prezentirano po jednom osmom razredu, a sve u prethodnom dogovoru s osobljem škole.

Cilj predavanja bio je osnovnoškolcima približiti pojam slobodnog vremena te ih potaknuti na kvalitetno provođenje istog.

U samom predavanju objašnjen je sam pojam slobodnog vremena i njegove važnosti u životu svake pojedine osobe. Također su navedena obilježja slobodnog vremena, funkcije koje ono ima, razvoj slobodnog vremena kroz povijest, medijski utjecaj na provođenje slobodnog vremena kod ljudi, zamke koje neosmišljeno slobodno vrijeme nosi sa sobom, životni stilovi koji proizlaze iz različitosti provođenja istog itd.

 

Predavač je bio Vinko Livaković, voditelj Info centra.

 

Plakat2