Dana 13.6.2022.godine u 11.00 sati u Društvenom centru u narančastoj zgradi na adresi: Prilaz tvornici 41, 22 000 Šibenik održana je završna konferencija projekta „Mislimo na njih II“.  Glavni cilj projekta, koji sufinancira Europska unija iz Europskog socijalnog fonda bio je zapošljavanje žena pripadnica ciljane skupine, te pružanje usluge pomoći u kući starijim i nemoćnim osobama. Usluga se pružala na period od 12 mjeseci a sama provedba projekta trajala je 18 mjeseci.

Nositelj projekta je Hrvatski Crveni križ Gradsko društvo Crvenog križa Šibenik, dok su  partneri na projektu HZZ područni ured Šibenik i Centar za socijalnu skrb Šibenik.

Svim zainteresiranim sudionicima predstavljeni su rezultati projekta a to su:

1. zaposleno 6 žena pripadnica ciljane skupine

2. pružena usluga pomoći u kući prema ukupno 42 korisnika

3. promocija projekta

Provedbom projekta “Mislimo na njih II“ doprinijelo se smanjenju socijalne isključenosti i poboljšanju kvalitete života krajnjih korisnika na području grada Šibenika i okolnih naselja. Zapošljavanjem žena pripadnica ciljane skupine pridonijelo se  smanjenju nezaposlenosti ,uključivanje žena na tržište rada i povećanje socijalne uključenosti.

Projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda.

Sadržaj ovog članka isključiva je odgovornost Gradskog društva Crvenog križa Šibenik.