logo1

Gradsko društvo Crvenoga križa Šibenik zaposlilo je 10 žena u sklopu projekta “Mislimo na njih”. Projekt se provodi u sklopu programa “Zaželi – Program zapošljavana žena”. Zaposlene žene potpisale su ugovore o radu na sljedeće dvije godine početkom devetog mjeseca, a svakoj od žena dodijeljeno je 5 korisnika – starijih i nemoćnih osoba na području grada Šibenika, te naselja Zaton i otoka Žirje.

U sklopu projekta predviđena je pomoć u kući krajnjim korisnicima, a žene će uz posao, dobiti i dodatnu edukaciju kako bi nakon završetka projekta imale veće mogućnosti na tržištu rada u svru zaposlenja. 5 žena educirat će se za njegovateljicu, dok će se drugih 5 žena obrazovati za pomoćnu kuharicu. Također, svim zaposlenicama omogućit će se edukacija o kvalitetnoj provedbi projekta. Kontinuirani rad ženama će omogućit stjecanje radnih navika koje su zasigurno degradirale za vrijeme nezaposlenosti.

Gradsko društvo Crvenoga križa Šibenik čestita svojim zaposlenicama i želi im puno sreće u obavljanju novog posla.