Centar društvenih inovacija provodi projekt „Dostojanstven život”, UP.02.2.2.14.0084.

Pod usluge osobne asistencije ubrajamo

  • osobnu brigu (higijena – pranje zubi, umivanje, tuširanje, kupanje, pranje kose, češljanje, rezanje noktiju itd; pomoć pri ustajanju iz kreveta i odlasku u krevet; odijevanje i svlačenje; pomoć pri obavljanju fizioloških potreba; pomoć pri hranjenju i piću; pripremanje obroka; davanje lijekova i slično)
  • pomoć pri sitnim kućanskim poslovima (pospremanje stola, papira, knjiga, časopisa, dodavanje pomagala, pri listanju knjige, pisanju, održavanju prostorije i slično)
  • obavljanje kupovine
  • pomoć pri fizičkim potrebama (transfer krevet – kolica, pomoć pri kretanju, pomoć pri telefoniranju)
  • obavljanje administrativnih poslova – odlazak liječniku (uputnice, doznake, recepti), odlazak u banku, poštu, dostava i podizanje razne dokumentacije
  • pomoć pri uspostavljanju i olakšavanju komunikacije
  • pratnju i pomoć u različitim socijalnim aktivnostima.

Glavna projektna aktivnost je implementacija usluge osobne asistencije za osobe s invaliditetom kojima je nužna usluga osobne asistencije za obavljanje svakodnevnih aktivnosti. Projektom se također ostvaruje mogućnost zapošljavanja i stjecanje dodatnih znanja i vještina osoba dugoročno distanciranih od tržišta rada.

Projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda.

Sadržaj ovog članka isključiva je odgovornost Centra društvenih inovacija.