Početkom prošlog tjedna na Pučkom otvorenom učilištu Knin dodijeljena su uvjerenja o osposobljavanju za program „Proizvođač rakije i drugih domaćih aromatiziranih pića“. Projekt osposobljavanja proveden je kroz projekt „Učimo danas za bolje sutra“ koji je financiran iz Europskog socijalnog fonda u sklopu Operativnog programa Učinkoviti ljudski potencijali 2014-2020. Projekt provodi ekološka udruga „Krka“ Knin u partnerstvu s Gradom Kninom.

Program osposobljavanja na Pučkom otvorenom učilištu Knin završilo je sedam osoba pripadnika marginaliziranih skupina s područja grada Knina. U sklopu istog projekta korisnici su prolaze radionice usmjerene osnaživanju mekih vještina.

Svi program i osposobljavanja kao i ostale aktivnosti projekta namijenjeni su pripadnicima marginaliziranih skupina (dugotrajno nezaposlene osobe – mladi do 29 godina nezaposleni iznad 6 mjeseci i osobe starije od 30 godina nezaposlene iznad 12 mjeseci, osobe romske nacionalne manjine, osobe s invaliditetom, beskućnici, liječeni ovisnici o drogama, žrtve obiteljskog nasilja, azilanti, migranti, mlade osobe bez odgovarajuće roditeljske skrbi, mlade osobe nakon izlaska iz alternativne skrbi i nezaposlene osobe korisnici prava na zajamčenu minimalnu naknadu).

Ovim putem pozivamo sve pripadnike marginaliziranih skupina da se jave na kontakte Ekološke udruge „Krka“ Knin ukoliko žele sudjelovati na programu osposobljavanja „Povrćar/ica“ (započinje u ožujku 2020. godine) ili radionicama mekih vještina („Budi Svoj“, „Budi kreativan“ ili „Izrazi se“).

Dodjela uvjerenja_Ucimo

Krka

Grad Knin

Lenta