Dana 24. svibnja Udruga mladih „Mladi u EU“ obilježava Dane otvorenih vrata udruga.

Tog dana u vremenu od 9:00 do 16:00 sati na adresi udruge Prilaz tvornici 41. u Šibeniku volonteri udruge će posjetioce informirati o radu udruge,  o projektima, te će im se podijeliti brošure o udruzi. Svim posjetiteljima će pobliže objasniti aktivnosti svoje udruge te kako da se u njih uključe.

Istog dana s početkom u 12 sati u Dnevnom boravku će predstavnici Udruge, Martin Mrša i Vinko Livaković održati radionicu pod nazivom „Volonterstvo kao vrijednost“.  Sudionicima radionice će se predstaviti pojam volonterstva, zakonodavni okvir za volontiranje, te objasniti razlika između volonterskog programa i volonterske akcije kroz primjere dobre prakse.

Kroz navedenu radionicu će se nastojati potaknuti mlade da svoje slobodno vrijeme iskoriste volontirajući, te time steknu nova znanja i iskustva.

Radionica je jedna od aktivnosti projekta TOČKA-Info centar za mlade.

Dan-otvorenih-vrata-udruga-400x317