Projekt „Mislimo na njih“ Gradsko društvo Crvenog križa Šibenik provodi u partnerstvu s Hrvatskim zavodom za zapošljavanje te Centrom za socijalnu skrb Šibenik.

Ovim projektom bilo je omogućeno zapošljavanje teže zapošljivih skupina žena u svrhu potpore i podrške starijim osobama i kućanstvima. Ukupno trajanje projekta je dvije i pol godine te uskoro dolazi svom kraju.

Iskustva s terena su bila jako pozitivna. Na početku nije bilo lako ni korisnicima koji nepoznatu osobu primaju u privatnost svojega doma, a ni djelatnicama koje nisu poznavale osobe kod kojih idu, jer posao je stvarno specifičan. Iskustava ima svakakvih, ali većina su lijepa. Stariji ljudi se teško vežu za nove i nepoznate i najteže je da vas prvi put puste u kuću, ali kada vas prihvate, onda im postajete kao djeca ili unuci.

Projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda.

Sadržaj ovog članka isključiva je odgovornost Gradskog društva Crvenog križa Šibenik.

CK-ESF - NOVO MINISTARSTVO